Rozhovor s úspěšným trenérem

14.12.2015 21:03

V létě jsi po dlouhé a úspěšné hráčské kariéře vstoupil do kabiny jako trenér. Navíc Hradec spadnul do třetí třídy. S jakým cílem jsi do toho šel?

Míra Marko
Cíl byl pro mne jednoznačný: dát dohromady partu lidí,která bude s radostí hrát fotbal v Hradci ať již za A tým nebo B tým.

Hradec je po podzimu bod od prvního místa. Jsi s výsledky a hrou spokojený?

Druhé místo s jednobodovým odstupem je výborné,ale pořád je to jen půlka sezony. S hrou ,až na vyjímky, jsem byl spokojený. Myslím, že se do Hradce vrátil fotbal a radost ze hry.

Který zápas se Hradci mimořádně vydařil a na který je lepší zapomenout?

Vydařený zápas? Asi vítězství 8:1 nad Soběkury, kdy všichni střídající hráči dali v rozmezí pěti minut gól.
Nevydařený zápas? V Lukavici, kdy nedisciplína některých hráčů znamenala ztrátu dvou bodů. K zápasu v Chotěšově, kdy chyběli 4 hráči ze základu se ani nechci vyjadřovat.

Co tréninková docházka ? Chodil tým poctivě trénovat?

S docházkou na tréninku jsem celkem spokojený. Snažil jsem se vždy trénink udělat nějak pestřejší, aby to kluky bavilo, dá se hodně naběhat i formou her.

Pochválil by jsi nějaké jednotlivce? Očekával jsi od někoho více?

Nerad někoho vyzdvihu,ale přeci jenom budu jmenovat: kapitán Jirka Hrdina a brankář Petr kosť,oba svým přístupem jak k tréninkům tak i k zápasům jsou příkladem pro všechny ostatní.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Do konce roku chodíme do haly v Chotěšově. Po novém roce bych chtěl chodit soboty na škváru do Stoda a jeden den v týdnu zachovat halu,kde by jsme k fotbálku přidali i nějaké posilování. V únoru pojedeme na soustředění do osvědčeného sportovního střediska Rybník. Předběžný zájem je opravdu velký.

Chtěl by jsi tým posílit?

Posilovat tým si myslím není potřeba. Stačilo by udržet všechny hráče, co jsou momentálně v Hradci a zachovat skvělou partu, která momentálně v Hradci je.

Co by jsi popřál Hradeckému fotbalu do roku 2016, ve kterém bude slavit kulaté narozeniny?

Hradeckému fotbalu bych do nového roku popřál více zapálených lidí pro vesnický fotbal, není jednoduché zařídit vše okolo, aby kluci mohli vyběhnout na trávník a zahrát si fotbal. Nebudu nikoho jmenovat, nerad bych na někoho zapoměl, ale všem chci poděkovat za podmínky, které v Hradci jsou.

Šťastné a veselé vánoce přeje Míra Marko