Rozhovor s trenérem

17.12.2016 11:18
Hradec měl na jaře několik kol před koncem jistý postup do okresního přeboru. Ale výkony nebyly tak ideální jako na podzim a přišly i nějaké porážky a zbytečné remízy. Čím si vysvětluješ pokles formy?

K posledním zápasům jsme nejezdili v nejsilnější sestavě a ne všichni se chtěli 'poprat' o místo v základu na další sezonu. Ale třeba jarní zápas ve Zdemyslicích byl skvěle odmakanej a přišlo i zasloužené vítězství a tam se rozhodlo,že třetí třídu vyhrajeme.

Tým přes léto citelně oslabil. Přestali hrát dva nejlepší střelci. Nebál jsi se trochu okresního přeboru?

I když nebyli dva nejlepší střelci, pořád jsem očekával, že kluci z lavičky ukážou svoji kvalitu a Hradec nebude mít problém okresní přebor udržet.

Výkony většinou nebyly špatné, ve většině utkání byl Hradec vyrovnaným soupeřem, ale asi se shodneme, že nás srážela koncovka. 19. vstřelených branek je hodně málo. Je to třetí nejmenší počet ze všech týmů.

Bohužel je to tak. Nemáme rozdílového střelce,který dá ze dvou šancí aspoň jeden gól. Nejlepším střelcem je Ota kiss,který nehraje útočníka a střídá místa v sestavě podle potřeby.

Který zápas v okresním přeboru byl podle tvého nejvydařenější?

Moc jsem byl spokojenej po zápase s Merklínem,kde jsme smazali dvoubrankovou ztrátu a bojovností jsme utkání otočili.Na tohle utkání bych chtěl na jaře navázat a pokračovat v bojovnosti a odhodlání celého týmu.

V prvním kole jsi nastoupil. Troufneš si na jaře na větší porci minut?

Doufám,že budu mít na každý zápas dostatek připravených hráčů a budu moct zápasy odkoučovat z lavičky. I když zimní přípravu budu absolvovat jako hráč,tak připravený budu.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Od listopadu se pokračuje každou středu od 18.30 fotbálkem v tělocvičně v Chotěšově. Po novém roce budeme nabírat kondičku každou sobotu, v únoru jedeme na tradiční soustředění na Rybník (věřím v co největší účast) a od 25.2. odehrajeme každý víkend přátelské utkání na umělce ve Stříbře.